★★★★★ 4.8 35 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by hb-tronicsengineering.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Multi TestersNote:622A is a large screen,6000 Counts .622B is VA color large screen,9999 Counts.Feature:1.Automatic selection of measuring function and range. 2.It is a stable performance, high precision, high reliability clear readings, and overload protection. 3.The maximum voltage between the measuring end and the ground is 600/1000V or 600/750V AC. 4.Display: HD Display/VA Colour Larger . 5.The maximum display value is 6000 /9999 digits. 6.Multimeter with Lamp . 7.Superview display: 'OL' or '-OL'. 8.Sampling time: about 3 times/second. 9.Input Jack Indication. 10.Automatic shutdown time: 15 minutes 11.Power Supply :1.5V AAA battery x 4 (not included shipment).Specification==========Is Smart Device : noOperating Mode : Auto/ManualMeasuring Capacitance Range : 9.999nF/999.9nF/9.999uF/99.99uF/999.9uF/9.999mF/99.99mFOperating Temperature : 0 - 40 DIY Supplies : ELECTRICALMeasuring Resistance Range : 999.9/9.999K/99.99K/999.9K/9.999M/99.99MModel Number : 622A/622B Digital MultimeterMeasuring Inductance Range : 10Hz/100Hz/1000Hz/10KHz/100KHz/1000KHz/10MHzDimensions : infrared Multimeter Current : 60.00mA/600.0mA/6.000A/10.00AAC Current : 60.00mA/600.0mA/6.000A/10.00AAC Voltage : 600.0mV/9.999V/99.99V/999.9V Voltage : 600.0mV/9.999V/99.99V/999.9VDisplay Type : Digital display
  • Multi Testers
Color One Color
Model WITPKKL
Brand Name WITPKKL
Part Number WITPKKL
Manufacturer WITPKKL
Power Source Battery Powered
Specification Met UL
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
35 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (30)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)